Jarek Kubicki i Astrography

Grafik, malarz, fotograf i dyrektor kreatywny. Uczęszczał do Liceum Plastycznego w Gdyni oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku (Wydział Wzornictwa Przemysłowego). Jest laureatem wielu prestiżowych nagród w dziedzinach designu i reklamy.

Przez wiele lat związany z branżą reklamową, w której pełnił funkcje art i creative directora w takich agencjach reklamowych, jak VML, Y&R, Engine, Red8 czy Firefly Creation, a pełną listę klientów można znaleźć w jego portfolio komercyjnym. Na swoim koncie ma projekty wielu stron internetowych, współpracę z wieloma firmami, wzory przemysłowe, okładki książek i albumów muzycznych.

Więcej informacji o autorze znajdziesz pod tym linkiem.


32nd day of Quarantine

 

W ciągu ostatnich dni w Polsce pojawiło się wiele doniesień o nadużyciach policji w związku z kwarantanną, ludzie są karani za zwykłą jazdę na rowerze lub jogging, nawet jeśli są w pojedynkę i z dala od terenów zamieszkałych. To sprowokowało mnie do stworzenia serii 32nd day of Quarantine, który odniesie się do tej sytuacji w sposób lekki, bazujący na znanych powszechnie dziełach sztuki a jednocześnie pozwoli skanalizować społeczną frustrację. Bo nie mam wątpliwości, że podzielam tu odczucia dużej części społeczeństwa: poczucie zagubienia w mętnych przepisach, zupełnie sprzeczne ze sobą wytyczne (od zgody na aktywność fizyczną, którą możemy przeczytać na rządowej stronie o zasadach kwarantanny do gigantycznych mandatów wypisywanych tym, którzy te informacje wzięli na serio) i wrażenie, że ta sytuacja jest wykorzystana przez służby do nabicia sobie statystyk. 

Do tego można odnieść wrażenie, że wyłapywanie pojedynczych rowerzystów i biegaczy to jedyne, w czym nasze Państwo jest dziś naprawdę skuteczne.

Proces

Wszystkie zdjęcia drukujemy w naszej autorskiej pracowni na profesjonalnych pigmentowych drukarkach wielkoformatowych (w tym EPSON SureColor P7000, P10000, P20000), które gwarantują najwyższą możliwą jakość druku fotograficznego z rozdzielczością 2880 dpi – przy wykorzystaniu kilkunastu kolorów, w tym aż 4 dedykowanych dla odcieni szarości (pigmenty UltraChrome Pro). Wszystkie parametry ustawiamy w celu maksymalizacji jakości wydruku, a nie optymalizacji kosztów, co ma fundamentalny wpływ na ostateczny efekt i długowieczność. Wydruki tworzone w Astrography przetrwają kilkadziesiąt lat, a na specjalnych mediach nawet 200-400 lat… i więcej.

Każda wydrukowana fotografia jest zabezpieczana papierem bezkwasowym i rolowana do spakowania w ekologiczne tuby – przycięte w taki sposób, żeby pasowały do popularnych ram (nie ma ich w zestawie).

Jesteśmy przekonani, że efektem tych prac będziesz bardzo zaskoczony. Zapraszam do zakupów.

Proces

Platforma i obsługa

Astrography.com wspiera profesjonalnych twórców sprzedających swoje dzieła w galeriach i internecie. Dostarczamy naszym artystom wszystkie niezbędne narzędzia: platformę, najbardziej zaawansowaną technolgię druku Fine Art, obsługę klientów, oraz wysyłkę do klientów na całym świecie.

 

Zobacz, co mówią media o Astrography